Çukurova Kimya’dan öğrencilere istihdam garantisi

3 dakikada okuyabilirsiniz
Çukurova Kimya’dan öğrencilere istihdam garantisi
Bu habere oy ver

Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, lise tercihi yapacak öğrencileri bekliyor.

Okulun kurucusu olan Çukurova Kimya Endüstrisi A.Ş.’nin öğrencilere istihdam garantisi sunduğunu belirten Okul Müdürü İlyas Kayaokay, “Mezun olan öğrencilerimiz almış oldukları işyerleri açma belgeleriyle kendi işyerlerini açabilir ve bunları işletebilirler. Üniversiteyi okumak isteyen öğrencilerimiz ise kendi alanlarını tercih etmeleri durumunda ayrıca onlara ek puan verilir” dedi.

Çukurova Kimya Endüstrisi A.Ş. tarafından açılan ve 2008 yılında eğitim vermeye başlayan Manisa Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencileri hem geleceğe hazırlıyor hem de istihdam olanağı sağlıyor. Gıda Teknolojileri ve Kimya Teknoloji alanlarında 551 öğrenciye eğitim veren lise, lise tercihi yapacak öğrencileri bekliyor. Çukurova Kimya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, okul döneminde öğrencilere sağlanan staj imkanları sayesinde okul sonrası mezun olan öğrencilere iş bulma imkanı sağlıyor.

Liseyle ilgili bilgi veren Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlyas Kayaokay, “Okulumuzu tercih eden öğrenciler 9’uncu sınıfta herhangi bir alan eğitim almazlar. Ancak 10’uncu sınıfa geçen öğrencilerimiz başarı durumları ve kendi tercihleri doğrultusunda Gıda Teknolojileri ve Kimya Teknoloji alanlarından birini tercih ederler. Alana yerleştirilen öğrencilerimiz devlet tarafından sigortalanır. Böylece her öğrencimiz iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanmış olurlar. Öğrencilerimiz son sınıfta staj eğitimlerine başlarlar. Bu staj süresince bu sigortalılık durumları devam eder. Ayrıca her öğrencimiz yaptığı staj süresince belirli bir ücret alırlar. Öğrencilerimizin staj yerleri olarak Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde belli başlı büyük firmalar ve devlet kuruşları tercihimizdir” şeklinde konuştu.

Kayaokay, okuldan mezun olan öğrencilere ‘Teknisyen’ unvanı verildiğini belirterek, “Mezun olan öğrencilerimiz diplomanın yanında ayrıca iş yeri açma belgesi de alırlar. Almış oldukları işyerleri açma belgeleriyle kendi işyerlerini açabilir ve bunları işletebilirler. Üniversiteyi okumak isteyen öğrencilerimiz ise kendi alanlarını tercih etmeleri durumunda ayrıca onlara ek puan verilir” dedi.

Bu haber de ilginizi çekebilir...  Yuşa Can Dinç, Uluslararası Kimya Olimpiyatı’nda Türkiye’yi temsil edecek

“İLERLEYEN SÜREÇTE KİMYAYA ÇOK İHTİYAÇ DUYULACAK”

Özellikle Kimya Teknoloji alanı öğrencileri için okulun yapımını gerçekleştiren Çukurova Kimya firmasının büyük destek verdiğine dikkat çeken Kayaokay, “Çukurova Kimya, öğrencilerimize istihdam garantisi sunmaktadır. Sürekli iletişim halindeyiz. Orada staj yapan öğrencilerimiz bulunuyor. Bizler mezun olan öğrencilerimizi Çukurova Kimya’ya yönlendirmekteyiz. Önümüzdeki yıllarda kimyayla ilgili daha çok ihtiyaç duyulacağını Çukurova Kimya Genel Müdürü Mehmet Üzer bize özellikle söyledi. Bu alanda ilerleyen süreçte kimyaya gerek savunma alanında gerek sağlık alanında gerek ilaç sanayisinde çok ihtiyaç duyulacağını, bu anlamda öğrenci sayısının artırılması hususunda bize sürekli bilgiler vermektedirler. Bizler de öğrencilerimizi bizi mahcup etmeyecek şekilde en iyi eğitim vermeye çalışıyoruz. Bu anlamda öğretmenlerimiz de büyük bir çaba sarf etmekte. İdareciler olarak da öğrenciler için elimizden geleni yapmaktayız” ifadelerini kullandı.

“MANİSA’NIN EN İYİ MESLEK LİSESİYİZ”

Kayaokay, son olarak şunları söyledi; “Okulumuzdaki laboratuvarlar bu alandan mezun olan öğrencilerin teknik olarak sahip olabilecekleri bütün bilgilerle donatılmışlardır. O anlamda herhangi bir sıkıntımız yoktur. Laboratuvarlarımız Manisa’daki çoğu okullarımızdaki laboratuvarlarımızdan çok çok daha iyidir. Verdiğimiz eğitimin çok sağlam çok kaliteli olduğunu iddia ediyoruz. Öğrencilerimiz ister ara elaman olarak sanayide çalışsınlar, ister akademik olarak üniversitede okusunlar her iki anlamda da eğitimi burada veriyoruz. Çukurova Kimya Lisesi olarak Manisa’nın en iyi meslek lisesiyiz.”

Haber: Buket Uşaklı

Haber Kaynağı

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik kopyalanamaz!