Kimya Bölümü Sanayi İşbirliği Toplantısı

Üniversite

Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyeleri Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Kimya Sektörü Genişletilmiş Sektörel Analiz” toplantısına katıldı.

Bursa’da kimya sektöründe faaliyet gösteren iş adamları ve sektör temsilcilerinin katıldığı toplantıda üniversite ile sanayi arasında oluşturulabilecek işbirlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan BTSO yönetim Kurulu Üyesi İlker DURAN,  ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için kimya sektöründe yapılacak çok şeylerin olduğunu ve üniversite-sanayi arasında geliştirilecek etkin ve nitelikli işbirliklerin bu alanda yapılacak çalışmalara önemli katkı sunacağını söyledi.

Uludağ Üniversitesi Kimya bölüm başkanı Prof. Dr. Asim OLGUN da katılımcılara üniversite-sanayi işbirliği kapsamında yapılabilecek nitelikli projeler ile sektörde çalışan kimyagerlerin pratik bilgileri üniversitelerin temel araştırma çıktıları ile birlikte yeni ürünler üretimine katkı sağlayabileceğini belirtti.

Haber Kaynağı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir